Toni Vidan 17.05.2013.

Rasprodaja ugleda zelenih stranaka

Toni Vidan I do sada su predsjednici postojećih šest stranaka s epitetom "zeleni" koalirali na načine koji su nespojivi sa zelenim načelima (a i političkom pameću), ali ovi nam lokalni izbori donose pravu eksploziju najbizarnijih "koalicija".

Što nas čeka

Mecso

Trg Burze

Deutsche welle

Hloverka uređuje s bolovanja

Fotografija članka
Da Hloverka Novak Srzić šefuje Informativnim programom HTV-a i s bolovanja, dosada je bilo u sferi rekla-kazala, a od danas je ta informacija i službeno potvrđena

 

Naime, vijećnici su novinarima podijelili Hloverkin odgovor napisan na službenom memorandumu HRT-a s datumom 14. prosinca, u vrijeme dok je Hloverka već bila na bolovanju, u kojem odvjetniku Darka Petričića Ozrenu Patarcu obrazlaže zašto neće objaviti demantij na izrečeno u Dnevniku 25. studenog.

Podsjetimo, u Dnevniku 25. studenog, kojeg je odbio potpisati jedan od njegovih urednika, emitiran je prilog u kojem je žestoko napadnut Darko Petričić, neovisni novinar zbog čijeg je gostovanja u emisiji 'Dossier.hr' Hloverka nedugo prije toga smijenila novinarku i urednicu Anu Jelinić.

Hloverka je demanti odbila 'jer je dvostruko duži od informacije koja je bila objavljena u Dnevniku, te ga u skladu sa Zakonom o medijima nije bila dužna objaviti'.

'Ovo ukazuje da Hloverkini nadređeni nemaju uvida tko uređuje program dok je ona na bolovanju. Imamo informacije da njezin zamjenik Dražen Majić uopće ne održava tjedne kolegije, a Hloverka se upliće s bolovanja i utječe na uređivanje programa. Očito je da se ona očituje kad njoj paše', kazala je Marina Škrabalo.

'V.d. ravnateljstvo preuzelo odgovornost za posljedice lošeg stanja na HRT-u'

Nezadovoljni stanjem na HRT-u, kao i činjenicom da se v.d. ravnateljstvo kuće još uvijek nije očitovalo na inicijativu za razrješenje Hloverke Novak Srzić, petero članova Programskog vijeća uputilo je otvoreno pismo v.d. ravnateljstvu HRT-a.

U pismu stoji da su postupanjem suprotno zaključcima Programskog vijeća i zakonskim odredbama preuzeli svu odgovornost za posljedice vrlo lošeg stanja na HRT-u.

Inicijativu su podržali vijećnici Hašim Bahtijari, Marina Škrabalo, Sanja Modrić, Damir Grubiša i Dragan Crnogorac.

Podsjetimo, Vijeće je od ravnateljstva zatražilo mišljenje o inicijativu za Hloverkinu smjenu, a ono je umjesto toga imenovalo stručno povjerenstvo za razrješenje cijele situacije.

Ovakav potez v.d. ravnateljstvo je protumačilo na način 'da se očitovati može tek kad bude imalo argumente s obje strane', iako za to nemaju uporište u Zakonu o HRT-u.

Zbog nedostatka kvorima današnja sjednica Programskog vijeća odgođena je za 7 dana.

Objavi članak na: Twitter Facebook
Dodaj komentar

Molimo, prijavite se ili registrirajte kako biste komentirali. Hvala.

POSLJEDNJE VIJESTI IZ RUBRIKE

17.05.

"Radman treba odstupiti"

"Babe", "Centar za mirovne studije", "Documenta", GONG, "Hrvatsko novinarsko društvo" i "Zbor istraživačkih novinara HND": Kako Glavni ravnatelj i novoimenovane osobe ne pokazuju ni naznaku priznavanja pogrešaka, odgovornost za nadzor i primjereno reagiranje sada snose nadležne institucije

17.05.

Mrđen umjesto Rogošića?

Željko Rogošić podnio je neopozivu ostavku na mjesto glavnog urednika HTV-ovog prvog programa

15.05.

Radman kažnjen s 15 tisuća kuna zbog sukoba interesa

Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa odlučilo je da je Goran Radman u sukobu interesa zbog toga što je vlasnik tvrtke Nautar i član Nadzornog odbora Hypo Alpe Adria banke

08.05.

HND: Ponovite natječaj za glavnog urednika HTV-a

"Uljepšavanje" podataka koji se otkrivaju u CV-u glavnog urednika HTV 1 Željka Rogošića otvaraju pitanje zadovoljava li Rogošić uvjete natječaja i je li njegovo imenovanje legitimno, poručuje Ogranak HND-a na HTV-u

07.05.

Zlatarovo zlato (6)

Odluku o mogućem formalno-pravnom sukobu interesa u slučaju aktualne ministrice i "Zareza" donijet će za to nadležno državno Povjerenstvo. Ono što mi znamo jest da nije bilo privatnog bogaćenja, pogodovanja ili zloupotrebljavanja javnog interesa od strane privatnih osoba, poručuje uredništvo "Zareza"

03.05.

Finska je najslobodnija

Hrvatska je u izvješću udruge "Reporteri bez granica" za 2012-2013. po medijskim slobodama na 64. mjestu, što je za četiri mjesta bolje u odnosu na lanjsku ljestvicu

03.05.

Zaluđeni bilo čime

Mediji su u funkciji "ubijanja vremena" koje predstavlja jedan od najvažnijih problema suvremene civilizacije.