Toni Vidan 17.05.2013.

Rasprodaja ugleda zelenih stranaka

Toni Vidan I do sada su predsjednici postojećih šest stranaka s epitetom "zeleni" koalirali na načine koji su nespojivi sa zelenim načelima (a i političkom pameću), ali ovi nam lokalni izbori donose pravu eksploziju najbizarnijih "koalicija".

Što nas čeka

Mecso

Trg Burze

Deutsche welle

Klimatske promjene i podizanje morske razine/ Tribina

Fotografija članka
CFI tribina "Klimatske promjene i podizanje morske razine" održat će se u srijedu, 23. svibnja, u 18 sati na Institutu Ruđer Bošković, u dvorani III. krila (Bijenička cesta 54, Zagreb).

Klimatske promjene uzrokovane čovjekovom aktivnosti smatraju se jednim od najvećih globalnih problema okoliša i razvoja današnjice. Svrha okruglog stola je razgovor o relevantnim činjenicama o pitanju klimatskih promjena u Hrvatskoj. Uvodni predavači govorit će o opaženim klimatskim promjenama u Hrvatskoj temeljem statističkih analiza dugogodišnjih nizova podataka, dat će se prikazi modeliranja klime i klimatskih promjena na globalnoj i regionalnoj skali, te će se prikazati promjene morske razine.

Program:
Uvodna predavanja (1 h)
1. "Opažene klimatske promjene" - dr. sc. Marjana Gajić-Čapka, Državni hidrometeorološki zavod, Zagreb
2. "Modeliranje klime i klimatskih promjena" - dr. sc. Čedo Branković, Državni hidrometerološki zavod, Zagreb
3. "Globalno i regionalno podizanje morske razine" - prof. dr. sc. Mirko Orlić, Geofizički odsjek Prirodoslovno-matematičkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

Diskusija (1-1,5 h)
Moderator okruglog stola je dr. sc. Vladimir Jelavić iz Instituta za energetiku i zaštitu okoliša EKONERG, voditelj pripreme stručnih podloga za pripremu Nacionalnog izvješća Republike Hrvatske Okvirnoj konvenciji Ujedinjenih naroda o promjeni klime.

Objavi članak na: Twitter Facebook
Dodaj komentar

Molimo, prijavite se ili registrirajte kako biste komentirali. Hvala.

POSLJEDNJE VIJESTI IZ RUBRIKE

23.05.

Peticija za podršku obiteljskoj i bračnoj jednakosti u Hrvatskoj

Pokažite da je Hrvatska civilizirana zemlja koja ne isključuje nikoga i čiji građani prihvaćaju različitost!

23.05.

Dani otvorenih vrata udruge "Biovrt"

Udruga "Biovrt - u skladu s prirodom" organizira Dane otvorenih vrata od 8. lipnja od 10 do 16 sati u Novom Selu Rok (7 kilometara od Čakovca). Rok prijave: 5. lipnja 2013.

23.05.

Marš protiv Monsanta

Prosvjed u Osijeku održat će se u subotu, 25. svibnja s početkom u 11 sati ispred Učiteljskog fakulteta (na fakultetskom Kampusu), a nastavit će se u permakulturnom vrtu na prostoru Kampusa

23.05.

Potpišite peticiju za potpuno oporezivanje Katoličke crkve

Peticija je pokrenuta jer smatraju da je "nedopustiva činjenica da Republika Hrvatska još u 21. stoljeću ne propisuje crkvi odnosno njenim osobama sve poreze na način kako su propisani drugim fizičkim ili pravnim osobama, te joj poreznim privilegijama omogućava daljnje bogaćenje"

22.05.

Položaj i problemi mladih žena na tržištu rada/ Tribina

Inicijativa "Za rad spremne" poziva na tribinu o položaju mladih žena na tržištu rada u petak, 24. svibnja, u 18 sati u prostorima "Zelene akcije" (Frankopanska 1, Zagreb).

22.05.

Ito Ito cut u KIC-u

U subotu, 25. svibnja 2013, od 11 do 19 sati u KIC-u (polukat), Preradovićeva 5, održat će se predstavljanje nove kolekcije Ito Ito cut sa gostima Marina Marinski, Sonja Lamut Soel, Dragouu, Oh! Tiger, i Spletke

22.05.

Posljednja ovosezonska "Eko zona"

Koje novosti donosi prijedlog projekta Čistoće "Gospodarenje otpadom u gradu Zagrebu", čime onečišćena su tla u Hrvatskoj, koliko permakultura pridonosi održivom razvoju te zašto je važno očuvati stare sorte voća i povrća, teme su posljedne "Eko zone" u ovoj sezoni u subotu, 25. svibnja, u 14.35 sati na Prvom programu HRT-a.