U suradnji s mrežom Action SEE, Gong je u okviru projekta Parlametar prvi put sudjelovao u istraživanju Regionalni index otvorenosti kojim se evaluirao i usporedio rad Hrvatskog sabora na područjima otvorenosti i transparentnosti u odnosu na druge parlamente u regiji.
Hrvatski sabor zauzeo je četvrto mjesto sa 61.15% ispunjenih indikatora. To je tek nešto bolje od Narodne skupštine Srbije i Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, dok su ispred Hrvatskog sabora parlamenti Crne Gore, Slovenije i Sjeverne Makedonije.
Istraživanje je ispitivalo otvorenost parlamenata u četiri područja: transparentnost, pristupačnost, integritet i učinkovitost. Otvorenost podataka mjerena je kao zajednički parametar svih područja. Hrvatski sabor u svim promatranim područjima zaostaje za Državnim zborom Slovenije – jedinim drugim parlamentom iz države članice Europske unije uključenim u istraživanje.
Od šest promatranih parlamenata, Sabor zauzima 2. mjesto na području učinkovitosti i otvorenosti podataka, 3. mjesto na području transparentnosti, 4. mjesto na području pristupačnosti te posljednje, 6. mjesto na području parlamentarnog integriteta.
Najlošije rezultate i posljednje mjesto Hrvatski sabor u odnosu na ostalih pet zemalja bilježi na području integriteta. Razlog tomu je činjenica da svi parlamenti u regiji imaju etički kodeks koji Sabor od 2016. i prvog nacrta, do danas, nije usvojio. Sabor nije regulirao niti lobiranje što ovu važnu aktivnost utjecaja na donositelje odluka čini potpuno netransparentnom. Dodatno, Zakon o sprječavanju sukoba interesa ne predviđa javnu objavu primljenih darova dužnosnika. Crna Gora, Srbija i Slovenija objavljuju podatke o poklonima.