“Duboko nas je potresla vest o podmetnutom požaru na vratima Katedrale, Crkve Imena Marijinog u inače multikulturalnom i tolerantnom Novom Sadu”, izjavila je danas Dragana Jeckov, potpredsjednica SDSS-a.
Ovaj čin dogodio se baš u danima kad je kolegica Jasna Vojnić, predsjednica Hrvatskog nacionalnog vijeća u Republici Srbiji, na Božićnom prijemu Srpskog narodnog vijeća (SNV) u Zagrebu naglasila kolika je važnost brige o manjinama u naše dvije države i kako se mi kao manjine zapravo najbolje razumijemo, nastavila je Jeckov: “Ovakvi događaji govore upravo u prilog tome da kolateralne žrtve loših odnosa dviju država u pravilu budu upravo pripadnici manjina sa obe strane Dunava.”

Jeckov smatra da “ovakav čin napada na katoličku hrišćansku svetinju nedvosmisleno spada u kategoriju zločina iz mržnje i mora biti najoštrije osuđen te se ne može i ne sme opravdavati na bilo koji način, naročito u praznične dane u kojima se nalazimo”.
“Onaj ko čini ovakva zlodela ne čini to u ime pravoslavnih hrišćanskih vrednosti i našeg naroda, te pružamo punu podršku pripadnicima hrvatske zajednice u Republici Srbiji”, zaključuje Jeckov.

